Як подолати кишкову інфекцію?

23 червня 2014

Спека створює хороші умови для розмноження мікробів. Як уникнути зустрічі з ними?

Настали теплі деньки. І ти радієш ясному небу й сонячному теплу. Нарешті можна частіше проводити час на природі, збиратися з сім’єю та близькими на пікнік, ласувати сезонними ягодами, овочами і фруктами. Все це, безумовно, тішить, але потрібно все-таки бути обережними. Влітку через спеку як ніколи себе добре почувають хвороботворні для кишечника мікроби, які із задоволенням живуть в неочищеній воді і немитих продуктах харчування. Про які мікроби йдеться?

Мікроагресори

Виділяють три групи бактерій, які здатні викликати різні захворювання кишечника:

  • бактеріальні кишкові інфекції: сальмонела, дизентерійна паличка, холерний вібріон та ін .;
  • протозойні кишкові інфекції: амеба, лямблії, споровики і ін .;
  • вірусні кишкові інфекції: ротавірус, аденовірус та ін.

Цікаво, що різні інфекції мають свої переваги в продуктах.

Наприклад, сальмонела потрапляє до людини через інфіковані яйця, молоко, м’ясо. Дизентерійна паличка – з немитими овочами і фруктами, холерний вібріон – із зараженою питною водою. А кишкова паличка буває на будь-яких продуктах і на предметах домашнього вжитку.

Заходи безпеки

Болі в животі, нудота, блювота, діарея, зневоднення, підвищення температури – це симптоми, які викликають кишкові інфекції. Що б не підхопити заразу, потрібно завжди слідувати таким правилам:

  • мій руки перед їжею;
  • ретельно мій продукти харчування перед приготуванням або вживанням;
  • не використовуй чужі столові прилади і посуд;
  • бережи продукти в прохолодному місці.

Зупини атаку

Наша імунна система сама справляється з невеликою кількістю мікробів, що потрапили в  організм. Але якщо мова йде про колонію, то тут вже без зовнішньої допомоги не впоратися. Тактика лікування кишкових отруєнь та інфекційних захворювань така: нетривалий голод. Кишечнику потрібен відпочинок. Ліквідація зневоднення. Пий слабкі сольові розчини. Дезонтиксикація. Приймай універсальні вугільні сорбенти (краще в капсулах). Ранній прийом цих ліків відмінно прибирає токсини з організму, діє швидко і тривало.

До речі, сорбенти допоможуть і при отруєннях тими продуктами, які вирощувалися з використанням хімічних речовин.

Думка фахівця

Михайло Петров, діагност, лікар вищої категорії

Коли необхідно звернутися до лікаря:

Стеж за самопочуттям. Якщо протягом 2 днів самопочуття не покращилося, не зникли болі в животі, підвищилася температура, почастішали блювота і діарея (особливо небезпечний симптом – діарея з домішками крові), стала темною сеча, терміново викликай “швидку допомогу”. Важливий момент: якщо захворіла дитина або літня людина, краще не вичікувати, а відразу звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням.