Згідно з визначенням ВООЗ - це рідкий стілець, який виникає більше 3 разів на день або частіше звичайного для конкретної людини. Найчастіше, діарея є симптомом шлунково-кишкової інфекції, яка може бути викликана різними бактеріями, вірусами і паразитами.

Показання до застосування

Причини

Інфекції

Отруєння

Харчова алергія

Симптоми

Понос

Біль в животі

Млявість, слабкість

Перша допомога

Сорбенти

Регідратація

Дієта

Діарея

Основні характеристики

Основні характеристики

Приймати сорбент потрібно, якомога раніше – при перших ознаках захворювання (діарея). Дорослим при отруєнні – по 2-6 капсул 3 рази на добу. Препарат застосовують всередину, запиваючи водою, з інтервалом 1,5-2 години до або після прийому їжі, або прийому лікарських препаратів. Курс лікування при гострих станах становить 3-5 днів, при хронічних захворюваннях, обумовлених ендогенними інтоксикаціями – 10-15 днів.

З огляду на, що при діареї втрачається багато води, необхідно багато пити, а отже, втрачається не тільки рідина, а й мікроелементи. То ж краще пити не звичайну воду, а мінеральну чи самостійно приготовані глюкозо-сольові розчини: на літр води – чайна ложка солі, вдвічі менше соди, чверть ложки хлористого калію, 4 столових ложки цукру. Якщо солі калію вдома немає (що цілком ймовірно), її можна замінити склянкою апельсинового соку або компоту з кураги.

Однак слід негайно звернутися до лікаря, якщо:

 • Діарея триває більше 3-х діб;
 • Температура вище 38.3 градусів;
 • Чорний стілець або стілець з кров’ю;
 • З’явилися набряки;
 • Відсутність сечовипускання або недостатнє сечовипускання;
 • Є підозри, що причиною діареї є ліки;
 • Сильний біль в животі;
 • Велика втрата води (зневоднення).

Пам’ятайте, самолікування може завдати шкоди Вашому здоров’ю!

Основні характеристики

Діарея – згідно з визначенням ВООЗ – це рідкі випорожнення, які виникають  3 і більше разів на день або частіше звичайного для конкретної людини.

Діарея може виникнути з різних причин:

– найчастіше діарея є симптомом шлунково-кишкової інфекції, яка може бути спричинена різноманітними бактеріями, вірусами та паразитами. Інфекція передається через заражені продукти харчування, питну воду або від людини до людини внаслідок поганої гігієни.
– харчова непереносимість (наприклад, непереносимість лактози);
– харчова непереносимість (наприклад, непереносимість лактози);
– стрес, емоційні розлади;
– авітаміноз (дефіцит вітаміну К, ніацину, вітаміну F, В2 (рибофлавіну));
– хронічні захворювання органів травлення.

Як запобігти – які профілактичні заходи необхідно вжити:

1. Дотримання правил гігієни

Не забувайте мити руки з милом після відвідування туалету, сповивання дитини, контакту з тваринами, а також перед їжею.
Після приготування їжі, особливо, якщо ви тримали в руках сире м’ясо, слід обов’язково ретельно вимити руки.

2. Будьте обережні з продуктами харчування.

Непастеризовані молочні продукти, яйця , птиця та м’ясо можуть містити бактерії, що викликають діарею й інші розлади шлунково-кишкового тракту. Ретельно мийте кухонні дошки і ножі. Не залишайте готові продукти тривалий час в теплі, тому що це може спровокувати розмноження небезпечних бактерій. Слідкуйте за якістю води – особливо в подорожі, не вживайте воду з незнайомого джерела.

3. Якщо у вас діарея, в цей період вам не слід працювати кухарем, офіціантом, контактувати з дітьми – поки діарея повністю не зникне, в іншому випадку ви можете стати джерелом зараження для інших.

4. Під час застосування антибіотиків дотримуйтесь рекомендацій лікаря, не приймайте рішення щодо їх прийому самостійно.

Проте, якщо недуга все ж таки вас наздогнала – добре, якщо під рукою виявиться SORBEX® або SORBEX® ULTRA

Це – сорбенти нового покоління на основі активованого вугілля, що мають НАДсорбційні властивості  для усунення наслідків отруєння та діареї. Активоване вугілля, яке входить до складу препарату, проходить спеціальну технологічну обробку, завдяки чому  його здатність зв’язувати і адсорбувати токсини в шлунково-кишковому тракті значно підвищується. SORBEX – швидко зв’язує і виводить токсини з шлунково-кишкового тракту, його дія починається вже через кілька хвилин після прийому.

Приймати необхідно якомога раніше, при перших ознаках захворювання. Дорослим при отруєнні – по 2-6 капсул 3 рази на добу. Препарат застосовують внутрішньо, запиваючи водою, з інтервалом 1,5-2 години до чи після прийому їжі або прийому лікарських препаратів. Курс лікування при гострих станах становить 3-5 днів, при хронічних захворюваннях, зумовлених ендогенними інтоксикаціями, – 10-15 днів.

У зв’язку з тим, що під час діареї втрачається багато рідини, необхідно підвищити її вживання, а враховуючи, що втрачається не лише рідина, а й мікроелементи – краще пити не звичайну, а мінеральну воду або самостійно приготовані глюкозо-сольові розчини: на літр води – чайна ложка солі, удвічі менше соди, чверть ложки хлористого калію, 4 столових ложки цукру. Якщо солі калію вдома немає (що цілком ймовірно), її можна замінити склянкою апельсинового соку або компоту з кураги.

Проте, слід негайно звернутися до лікаря, якщо:

 • Діарея триває більше 3-х діб;
 • Температура вище 38.3 градусів;
 • Були чорні, дьогтеподібні випорожнення або випорожнення з кров’ю;
 • З’явилися набряки;
 • Відсутнє або недостатнє сечовипускання;
 • Є підозри, що причиною діареї можуть бути ліки;
 • Сильний біль у животі;
 • Значна втрата рідини (зневоднення);

Пам’ятайте, САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я !