Гостре, рідше хронічне захворювання, що виникає в результаті вживання їжі, масивно всіяної хвороботворними мікроорганізмами та їх токсинами, або іншими речовинами немікробного походження.

Показання до застосування

Причини

Зіпсована їжа

Отруйні речовини

Інфекція

Симптоми

Діарея

Нудота

Біль у животі

Перша допомога

Сорбенти

Промивання шлунку

Дієта

Харчове отруєння

Основні характеристики

Основні характеристики

Препарат Sorbex® (Сорбекс) на основі гранульованого активованого вугілля, дорослим при отруєннях та інтоксикаціях приймати по 2-6 капсул 3 рази на добу. Препарат застосовують всередину, запиваючи водою, з інтервалом 1,5-2 години до або після прийому їжі, або прийому лікарських препаратів. Курс лікування при гострих станах становить 3-5 днів, при хронічному перебігу захворювання курс може бути продовжений до – 10-15 днів. Завдяки гранульованій формі активованого вугілля препарат Sorbex® (Сорбекс) має пролонговану дію 36-48 годин.

В якості екстреної допомоги – краще використовувати SORBEX® ULTRA – він містить високодисперсне активоване вугілля, тому характеризується більш раннім початком дії і ефективний у перші години після отруєння. SORBEX® ULTRA – швидко зв’язує та виводить токсини зі шлунково-кишкового тракту, його дія починається вже через кілька хвилин після прийому.

Жодне отруєння не проходить безслідно для печінки і жовчного міхура, тому саме печінка першою потрапляє “під удар токсинів”.

Унікальна за своїм складом дієтична добавка SORBEX® DUO є хорошою альтернативою при виборі сорбенту при отруєнні, адже при будь-якому отруєнні, в першу чергу, удар токсинів приймає на себе печінка. SORBEX® DUO містить в своєму складі гранульоване активоване вугілля та екстракт розторопші. Такий склад дозволяє не лише ефективно впоратися з інтоксикацією, але й підтримати та очистити природний фільтр організму – печінку. Вживати SORBEX® DUO слід дорослим по 2-3 капсули 2-3 рази на добу до або через 1-1,5 години після прийому їжі. Тривалість застосування від 3 до 15 діб при необхідності.

Якщо ця неприємність трапилася з вашою дитиною, обов’язково викличте лікаря, напоїть дитину і дайте йому SORBEX® MAЛЮК.

Функціональний харчовий продукт SORBEX® MAЛЮК, створений спеціально для дітей, дозволений до застосування з народження. SORBEX® MAЛЮК являє собою унікальний комплект сорбенту і пробіотика для допомоги малюкові в домашніх умовах.

Пакетик №1 SORBEX® MAЛЮК – містить діоктаедричний смектит і допомагає усунути кишковий розлад. Пакетик №2 є комбінацію живих пробіотичних бактерій для нормалізації мікрофлори кишечника. Дана комбінація сорбенту і пробіотика дуже важлива для дитини, оскільки найбільш поширене ускладнення у дітей після перенесеного отруєння – це дисбіоз (або, як говорили раніше, дисбактеріоз) кишечника. Інтервал між прийомами двох саше-1,5 години, рекомендований курс – від 3 до 7 днів.

Увага!
Перед використанням препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАВДАТИ ШКОДУ ВАШОМУ ЗДОРОВ’Ю!

Основні характеристики

Харчове отруєння

Харчове отруєння або харчова інтоксикація – гостре, рідше хронічне захворювання, що виникає внаслідок вживання їжі, масивно всіяної хвороботворними мікроорганізмами та їхніми токсинами, або іншими речовинами немікробного походження. Харчова токсико-інфекція зустрічається частіше, ніж отруєння природними або хімічними токсинами (харчова інтоксикація).

Харчове отруєння за своєю сутністю може бути:

 • Мікробного походження – внаслідок вживання їжі, яка по суті не є отруйною, але містить велику кількість бактерій, токсинів внаслідок неналежного  зберігання або порушення санітарних норм.
 • Немікробного походження.
 • Отруєння продуктами, отруйними за своїм походженням – грибами, ягодами , рибою, молюсками та ін.
 • Отруєння продуктами, які стали отруйними за певних обставин – проросла картопля, сира квасоля та ін. 
 • Отруєння домішками хімічних речовин – нітрати, нітрити, пестициди, які містяться в овочах і фруктах.

Як уникнути – яких профілактичних заходів необхідно вжити:

 • Завжди мийте руки перед приготуванням їжі, безпосередньо перед їжею;
 • Дотримуйтеся санітарно-гігієнічних норм;
 • Не вживайте продуктів, що мають «підозрілий » запах або вигляд;
 • Не вживайте в їжу сире м’ясо, рибу, яйця і мариновані продукти. Ці продукти слід дуже ретельно готувати;
 • Не вживайте продуктів з терміном придатності, що закінчився, а також такі продукти, у яких пошкоджено герметичну упаковку, або консерви зі вздутою  кришкою;
 • Не давайте дітям некип’ячене молоко і сирі яйця;
 • Купуйте рибу лишу у перевірених продавців, яким ви довіряєте;
 • Не їжте гриби, якщо стовідсотково не впевнені в тому, що вони – їстівні;
 • В екзотичних країнах, де існує велика ймовірність зараження, споживайте  лише свіжі продукти, що були приготовлені безпосередньо у вашій присутності;
 • На відпочинку пийте тільки кип’ячену або мінеральну воду з герметично закритих пляшок;
 • Ні в якому разі не вживайте немиті свіжі овочі або фрукти.

Найчастіше зустрічаються отруєння неякісною їжею, зараженою хвороботворними бактеріями.
Як правило, для подібних отруєнь притаманні наступні симптоми:

 • Біль у животі або правому підребер’ї  (в ділянці печінки, жовчного міхура);
 • нудота;
 • багаторазова блювота;
 • діарея;
 • іноді підвищення температури тіла до 37,5-38°С.

Що робити ?

 • Першочерговий і обов’язковий захід – це промивання шлунку, яке потрібно зробити якомога раніше і незалежно від форми захворювання.
 • Після промивання – прийняти сорбент в адекватній дозі.
 • У перший день отруєння краще утриматися від прийому їжі, а в наступні дні дотримуватися суворої дієти:  почати з каш – рисова, вівсяна – маленькими порціями 3-4 рази на день, поступово підключити нежирне, відварене, подрібнене м’ясо або рибу з овочевим пюре тощо.

Увага!
При гострому отруєнні слід обов’язково звернутися за консультацією до лікаря.

Препарат Sorbex® (Сорбекс) на основі гранульованого активованого вугілля, дорослим при отруєннях та інтоксикаціях приймати по 2-6 капсул 3 рази на добу. Препарат застосовують внутрішньо, запиваючи водою, з інтервалом 1,5-2 години до чи після прийому їжі або прийому лікарських препаратів. Курс лікування при гострих станах становить 3-5 днів, при хронічному перебігу захворювання курс може бути подовжений – до 10-15 днів. Завдяки гранульованій формі активованого вугілля препарат Sorbex ® (Сорбекс ) має пролонговану дію 36-48 годин.

В якості екстреної допомоги – краще використовувати SORBEX® ULTRA – він містить високодисперсне активоване вугілля, тому характеризується більш раннім початком дії та ефективний у перші години після отруєння.

SORBEX ® ULTRA – швидко зв’язує і виводить токсини з шлунково-кишкового тракту, його дія починається вже через кілька хвилин після прийому.
Жодне отруєння не проходить безслідно для печінки і жовчного міхура, печінка першою «потрапляє під удар токсинів».

Унікальна за своїм складом дієтична добавка SORBEX® DUO є хорошою альтернативою при виборі сорбенту при отруєнні, адже при будь-якому отруєнні удар токсинів, в першу чергу, бере на себе печінка. SORBEX® DUO містить у своєму складі гранульоване активоване вугілля і екстракт розторопші. Такий склад дозволяє не лише ефективно впоратися з інтоксикацією, а й підтримати та очистити природний фільтр організму – печінку. Вживати SORBEX® DUO слід дорослим по 2-3 капсули 2-3 рази на добу до або через 1-1,5 години після прийому їжі. Тривалість застосування від 3 до 15 діб за необхідністю.

Якщо така неприємність сталася з вашою дитиною, обов’язково покличте  лікаря, напоїть дитину і дайте їй SORBEX® MAЛЮК.
Функціональний харчовий продукт SORBEX® MAЛЮК, створений спеціально для дітей, і його дозволено застосовувати з народження. SORBEX® MAЛЮК являє собою унікальне поєднання сорбенту та пробіотикiв для допомоги малюкові в домашніх умовах.

Пакетик №1 SORBEX® MAЛЮК – містить діоктаедричний смектит і допомагає усунути кишковий розлад.

Пакетик № 2 – це поєднання живих пробіотичних бактерій для нормалізації мікрофлори кишечнику. Подібне поєднання сорбенту та пробіотикiв є дуже важливим для дитини, оскільки найпоширеніше ускладнення у дітей після перенесеного отруєння – це дисбіоз (або, як казали раніше, дисбактеріоз) кишечнику.

Інтервал між прийомами двох саше – 1,5 години, рекомендований курс – від 3 до 7 днів.

 

Увага!

Перед використанням препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я !