Сучасний ритм життя, швидкі перекушування в фаст-фудах, часті хвилювання і стреси не можуть не позначитися на здоров'ї. Одним з частих недуг є дискомфорт і поява тяжкості в шлунку.

Показання до застосування

Причини

Шкідлива їжа

Порушення режиму

Переїдання

Симптоми

Тяжкість

Дискомфорт

Вздуття

Перша допомога

Сорбенти

Здорова їжа

Зайняття спортом

Важкість у шлунку

Основні характеристики

Основні характеристики

Препарат Sorbex® і дієтична добавка Sorbex Ultra зменшують всмоктування газів, токсинів, інших речовин, сприяють їх виведенню. Sorbex® і Sorbex Ultra зв’язують та знешкоджують «важкі» компоненти їжі, не даючи надлишкам жирів засвоїтись, і, таким чином, не лише прибирають неприємні відчуття, а й сприяють схудненню.

Якщо причина пов’язана не з важкою їжею – необхідно якомога раніше прийняти Sorbex Ultra для профілактики отруєння та швидкого виведення токсинів.

Жодне отруєння не проходить безслідно для печінки і жовчного міхура. Саме печінка першою потрапляє “під удар токсинів”.

Унікальна у своєму складі дієтична добавка SORBEX® DUO – швидка допомога печінці при отруєнні та після нього. SORBEX® DUO містить у своєму складі гранульоване активоване вугілля та екстракт расторопші. Така комбінація дозволяє ефективно справитися з інтоксикацією й підтримати та очистити печінку.

Для зменшення неприємних симптомів при підвищеному газоутворюванні рекомендовано приймати препарати та дієтичні добавки на основі активованого вугілля – Sorbex® та Sorbex Ultra.

Увага! САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я!

Основні характеристики

Важкість у шлунку: причини та лікування

Важкість у шлунку: причини і лікуванняВажкість в шлунку – стан функціонального порушення шлунково-кишкового тракту при поточних або хронічних хворобах, а також в разі порушення раціону харчування. Як правило, людина страждає від тяжкості в шлунку, відчуваючи такі наслідки:

 • обмежується фізична активність;
 • виникає відчуття ускладнення виконання повсякденної діяльності.

В цілому вже важко слідувати звичного способу життя. Якщо біль у шлунку, здуття, відрижка, біль, блювота, запор та інші характерні відчуття періодично турбують людину, необхідно пройти різні обстеження у гастроентеролога і дотримуватися його рекомендацій.
В інших випадках потрібно розбиратися в причинах, пов’язаних з чинним режимом харчування і спосіб життя.

Важкість в шлунку: причини

Важкість у животі виникає з різних причин – від непереносимості певного продукту до серйозних хвороб шлунково-кишкового тракту. Відзначимо часто зустрічаються різні ситуації, що призводять до тяжкості в животі:

 • Порушення обміну речовин: будь-яка ступінь ожиріння, діабет ведуть до тяжкості в животі.
 • Побічні дії внаслідок прийому лікарських препаратів можуть привести до таких проявів, як важкість в шлунку і нудота, біль, блювота, запор в животі. Характерні симптоми проходять, слід лише припинити прийом коштів.
 • Хвороби органів травлення – якщо людина страждає від цирозу, виразковій хворобі шлунка, гепатиту, жовчнокам’яної хвороби, гастриту, холециститу. Будь діагноз може привести до тяжкості, болів, запорів і відчуття іншого дискомфорту в животі.
 • Неправильний раціон – Важкість в шлунку виникає при надмірному вживанні гострої, солоної, жирної їжі. У таких випадках відчуваються Важкість в шлунку, важко дихати, виникають болі. Також збій режиму харчування призводить до порушень в роботі шлунково-кишкового тракту, особливо коли людина приймає їжу рідко і великими порціями.
 • Стресові стану – тривалі стреси, хвилювання та інші негативні обставини призводять до різних порушень травної системи, незалежно від їжі. Важкість у животі, біль, блювота, запор та інші характерні відчуття виникають унаслідок прямого впливу нервової системи на перистальтику. Тому з’їдений раціон за стресовий день повноцінно не перетравлюється і виникає дискомфорт в животі. Слід подбати про психологічний стан і проконсультуватися з лікарем.
 • Шкідливі звички – куріння, надмірне вживання алкоголю, кави, солодких напоїв (особливо газованих) можуть стати причиною нудоти, болі, запору, тяжкості в шлунку.
 • Непереносимість продуктів. Найбільш поширене характерне стан організму: неможливість перетравлення лактози, від чого з’являється Важкість в шлунку після їжі, приготовленої на основі молока і молочних продуктів. Симптомом зазвичай страждають діти, він проходить до 4-5 років і раціон харчування слід знову приводити в повноцінну норму (з їжею на молоці). Тільки у 10% пацієнтів захворювання переходить у доросле життя.
 • Харчова алергія – вроджена хвороба, проявляється як негативна реакція травної системи на вживання деяких продуктів харчування. Крім тяжкості в животі, їжа з алергеном призводить до інших різних симптомів у людини: висип на шкірі, нудота, загальна слабкість, нежить, сухий кашель.

Слід не забувати про вплив паразитів на роботу “живота”, шлунково-кишкового тракту в цілому. Саме для них характерна здатність тривалий час жити в нашому організмі практично безсимптомно, лише іноді з’являється важкість у животі. Найчастіше причиною тяжкості в животі є глисти, які потрапляють в організм при недостатньому дотриманні гігієни з боку людини. В такому випадку слід привчити дітей частіше мити руки, а якщо в будинку є вихованці (кішки, собаки) – мінімум 1 раз на рік тваринам потрібно проводити противоглистную терапію. Важкість в шлунку: що робити Для початку потрібно взяти до уваги всі можливі причини, через які пацієнт страждає відчуттями дискомфорту і тяжкості в шлунку. Якщо жодна з них не може бути джерелом тяжкості і болю в животі, потрібно звернутися до фахівця – гастроентеролога. На першому прийомі лікар проведе опитування, який буде стосуватися тяжкості в животі і не тільки. Він дізнається:

 • кількість дефекацій на добу;
 • переважний раціон харчування;
 • як часто з’являється важкість у животі;
 • присутній в раціоні їжа, “провокує” дискомфорт;
 • з’являються супутні характерні симптоми: Важкість в шлунку і відрижка, болі в животі, запор, нудота, блювання, підвищення температури тіла;
 • як давно проводилося обстеження органів черевної порожнини;
 • чи є у людини шкідливі звички (куріння, як часто вживає алкоголь);

Після цього доктор оцінить загальний стан пацієнта.
Важливо наявність фізичного навантаження, хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту. За результатами опитування лікар може направити пацієнта на процедури:

 • збір загального аналізу крові;
 • УЗД органів черевної порожнини;
 • аналіз сечі, калу.

Як запобігти важкість у шлунку

Якщо виникла без супутньої хвороби Важкість в шлунку, лікування повинно бути спрямоване на виведення шкідливих токсинів з організму, відновлення роботи шлунково-кишкового тракту, організацію вживання в їжу тільки дієтичної їжі. Зокрема, дієтологи і гастроентерологи радять:

 • Організувати дробове харчування, щоб не було тяжкості в животі.
 • Не вживати їжу “на ходу”, що призводить не тільки до тяжкості в животі, а й відрижці, підвищеного газоутворення.
 • Виключити або по можливості мінімізувати присутність в раціоні їжі, яка може викликати нудоту, блювоту, Важкість і біль в шлунку: хлібобулочні вироби на основі дріжджового тіста, деякі овочі (огірок, селера, морква, картопля), газовані і алкогольні напої, сир, творог.
 • Намагатися організувати спокійний прийом їжі без активних розмов і, бажано, кожен раз в один і той же час, для формування правильного режиму і виключення тяжкості в животі.
 • Мати трубопроводи фізичну активність, що таке впливає на стан живота і роботу шлунково-кишкового тракту.
 • При перших відчуттях позиву до дефекації при тяжкості в животі, не відмовлятися від походів до вбиральні.

Важкість в шлунку: що випити

Будь-яке самостійне лікування захворювань шлунка і травної системи протипоказано. Однак якщо лікар уже провів обстеження організму і не бачить патологій шлунково-кишкового тракту, як причин розвитку тяжкості в животі, а також в разі, коли організувати негайний похід до лікаря неможливо, зверніть увагу на деякі рекомендації. Потрібно:

 • Перейти на посилений режим пиття. Коли виникає важкість у шлунку, таблетки від різних симптомів дисфункції шлунково-кишкового тракту можуть не знадобитися, слід випивати не менше 1,5-2 літрів води на добу і виключити (обмежити) прийом шкідливої їжі. Згодом неприємне відчуття у вигляді болю і тяжкості в животі може пройти самостійно.
 • Приймати ентеросорбенти. Наприклад, Sorbex® – це сорбент нового покоління, виготовлений на основі гранульованого активованого вугілля, який допомагає не вилікувати, а полегшити неприємний симптом в животі. Активна речовина швидко всмоктує токсини, що викликають підвищене газоутворення, болі, важкість, і виводить їх з організму природним способом. Важкість у животі відчувається менше через короткий час після прийому.
 • Сорбент підійде для прийому дітьми або дорослими. Якщо дітей турбує важкість у шлунку, що прийняти і в якому порядку – позначено в інструкції до Sorbex®Малюк. У наборі два пакетика з активними речовинами: очищує вугіллям і пробіотичним складом для відновлення мікрофлори кишечника і виключення тяжкості в животі.
  Дорослим можна вибрати Sorbex®Duo або Sorbex®Ultra. Потрібно слідувати інструкції до засобів і приймати до 3 капсул за один прийом, в залежності від препарату до або після їди і прийому лікарських засобів (будь-яких, не тільки для відновлення шлунково-кишкового тракту і від тяжкості в животі) – за 1-2 години.
  Здоровий спосіб життя, раціональне харчування і наявність допоміжних добавок в аптечці у вигляді Sorbex®, дозволять людині не турбуватися про те, як екстрено полегшити важкість у животі.