Важкість у шлунку

Важкість у шлунку

Сучасний ритм життя, швидкі перекуси в фаст-фудах, часті хвилювання і стреси не можуть не позначитися на здоров'ї. Одним з частих недугів є дискомфорт і поява важкості у шлунку.

Важкість у шлунку: причини та лікування

Важкість у шлунку – стан функціонального порушення шлунково-кишкового тракту при поточних або хронічних захворюваннях, а також в разі порушення раціону харчування. Як правило, людина страждає від важкості у шлунку, відчуваючи такі наслідки:

 • обмежується фізична активність;
 • виникає відчуття ускладнення виконання повсякденної діяльності.

В цілому вже важко слідувати звичному способу життя. Якщо біль у шлунку, здуття, відрижка, біль, блювота, запор та інші характерні відчуття періодично турбують людину, необхідно пройти різні обстеження у гастроентеролога і дотримуватися його рекомендацій.

В інших випадках потрібно розбиратися в причинах, пов’язаних з існуючим режимом харчування і способом життя.

Важкість у шлунку: причини

Важкість у шлунку виникає з різних причин – від нестерпності певного продукту до серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту. Відзначимо часто зустрічаються різні ситуації, що призводять до важкості у шлунку:

 • Порушення обміну речовин: будь-яка ступінь ожиріння, діабет ведуть до важкості у череві.

 • Побічні дії внаслідок прийому лікарських препаратів можуть привести до таких проявів, як важкість у шлунку і нудота, біль, блювота, закреп. Характерні симптоми проходять, слід лише припинити прийом препаратів.

 • Захворювання органів травлення – якщо людина страждає від цирозу, виразкової  хвороби шлунку, гепатиту, жовчнокам’яної хвороби, гастриту, холециститу. Будь-який з діагнозів, може призвести до важкості, болю, закрепів і відчуття іншого дискомфорту у череві.

 • Неправильний раціон – Важкість у шлунку виникає при надмірному вживанні гострої, солоної, жирної їжі. У таких випадках відчувається важкість у шлунку, важко дихати, виникають болі. Також збій режиму харчування призводить до порушень в роботі шлунково-кишкового тракту, особливо коли людина приймає їжу рідко і великими порціями.

 • Стресові стани – тривалі стреси, хвилювання та інші негативні обставини призводять до різних порушень травної системи, незалежно від їжі. Важкість у череві, біль, блювота, закреп та інші характерні відчуття виникають внаслідок прямого впливу нервової системи на перистальтику. Тому з’їдений раціон за стресовий день повноцінно не перетравлюється і виникає дискомфорт в череві. Слід подбати про психологічний стан і проконсультуватися з лікарем.

 • Шкідливі звички – куріння, надмірне вживання алкоголю, кави, солодких напоїв (особливо газованих) можуть стати причиною нудоти, болю, закрепу, важкості у шлунку.

 • Непереносність продуктів. Найбільш поширений характерний стан організму: неможливість перетравлення лактози, від чого з’являється важкість у шлунку після їжі, приготовленої на основі молока і молочних продуктів. Цим проявом, зазвичай страждають діти, він проходить до 4-5 років і раціон харчування слід знову приводити в повноцінну норму (з їжею на молоці). Тільки у 10% пацієнтів захворювання переходить у доросле життя.

 • Харчова алергія – вроджене, або набуте захворювання, проявляється як негативна реакція системи травлення на вживання деяких харчових продуктів. Крім важкості у череві, їжа з алергеном призводить до інших різних симптомів у людини: висип на шкірі, нудота, загальна слабкість, нежить, сухий кашель.

Слід не забувати про вплив паразитів на роботу шлунково-кишкового тракту в цілому. Саме для них характерна здатність тривалий час жити в нашому організмі практично безсимптомно, лише іноді з’являється важкість у череві. Найчастіше причиною важкості в череві є глисти, які потрапляють в організм при недостатньому дотриманні гігієни з боку людини.

Симптоми важкості у шлунку

В такому випадку слід привчити дітей частіше мити руки, а якщо в будинку є домашні тварини (кішки, собаки) – мінімум 1 раз на рік, тваринам потрібно проводити протиглисну терапію.

Важкість у шлунку: що робити?

Для початку потрібно взяти до уваги всі можливі причини, через які пацієнт страждає відчуттями дискомфорту і важкості у шлунку.

Якщо жодна з них не може бути джерелом важкості та болю в череві, потрібно звернутися до фахівця – гастроентеролога. На першому прийомі лікар проведе опитування, яке буде стосуватися важкості у череві і не тільки. Він дізнається:

 • кількість дефекацій на добу;
 • переважний раціон харчування;
 • як часто з’являється важкість у череві;
 • чи “провокує” дискомфорт присутня в раціоні їжа;
 • чи з’являються супутні характерні симптоми: важкість у шлунку,  відрижка, болі у череві, закреп, нудота, блювота, підвищення температури тіла;
 • як давно проводилося обстеження органів черевної порожнини;
 • чи є у людини шкідливі звички (куріння, як часто вживає алкоголь);

Після цього доктор оцінить загальний стан пацієнта.
Не менш важливим є наявність фізичного навантаження та хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

За результатами опитування лікар може направити пацієнта на:

 • збір загального аналізу крові;
 • УЗД органів черевної порожнини;
 • аналіз сечі, калу.

Як запобігти важкості у шлунку?

Якщо важкість у шлунку виникла без супутнього захворювання, лікування повинно бути спрямоване на виведення шкідливих токсинів з організму, відновлення роботи шлунково-кишкового тракту, організацію вживання в їжу тільки дієтичної їжі. Зокрема, дієтологи і гастроентерологи радять:

 • Організувати дробне харчування, щоб не було важкості у шлунку.

 • Не вживати їжу “під час руху”, що призводить не тільки до важкості у череві, а й до появи відрижки, а також підвищеному газоутворенню.

 • Виключити, або по можливості мінімізувати присутність в раціоні їжі, яка може викликати нудоту, блювоту, важкість і біль у шлунку: хлібобулочні вироби на основі дріжджового тіста, деякі овочі (огірок, селера, морква, картопля), газовані і алкогольні напої, сир, творог.

 • Намагатися організувати спокійний прийом їжі без активних розмов і, бажано, кожен раз в один і той же час, для формування правильного режиму і  попередження важкості у череві.

 • Забезпечувати достатню фізичну активність, що також впливає функціонування шлунково-кишкового тракту.

 • При перших відчуттях позиву до дефекації при важкості у череві, не відмовлятися від походів до вбиральні.

Важкість у шлунку: які ліки прийняти?

Будь-яке самостійне лікування захворювань шлунка і травної системи протипоказано. Однак якщо лікар вже провів обстеження організму і не бачить патологій шлунково-кишкового тракту, як причин розвитку важкості у череві, а також у разі, коли організувати негайний похід до лікаря неможливо, зверніть увагу на деякі рекомендації. Потрібно:

 • Перейти на посилений режим пиття. Коли виникає важкість у шлунку, таблетки від різних симптомів дисфункції шлунково-кишкового тракту можуть не знадобитися, слід випивати не менше 1,5-2 літрів води на добу і виключити (обмежити) прийом шкідливої їжі. Згодом неприємне відчуття у вигляді болю і важкості у череві може пройти самостійно.

 • Приймати ентеросорбенти. Наприклад, Sorbex – це сорбент нового покоління, виготовлений на основі гранульованого активованого вугілля, який допомагає не вилікувати, а полегшити неприємне відчуття у череві. Активна речовина швидко адсорбує токсини, що викликають підвищене газоутворення, болі, важкість, і виводить їх з організму природним шляхом. Важкість у череві відчувається менше через короткий час після прийому.

Дорослим можна вибрати Sorbex Duo або Sorbex Ultra. Потрібно слідувати інструкції до засобів і приймати до 3 капсул за один прийом, в залежності від препарату за 1-2 години до, або через 1-2 години після їди або прийому лікарських засобів (будь-яких, не тільки для відновлення шлунково-кишкового тракту).

Здоровий спосіб життя, раціональне харчування і наявність допоміжних добавок в аптечці у вигляді Sorbex, дозволять людині не турбуватися про те, як екстрено полегшити важкість у животі.

Препарат Sorbex® і дієтична добавка Sorbex Ultra зменшують всмоктування газів, токсинів, інших речовин, сприяють їх виведенню. Sorbex і Sorbex Ultra зв’язують та знешкоджують «важкі» компоненти їжі, не даючи надлишкам жирів засвоїтись, і, таким чином, не лише прибирають неприємні відчуття, а й сприяють схудненню.

Якщо причина пов’язана не з важкою їжею – необхідно якомога раніше прийняти Sorbex Ultra для профілактики отруєння та швидкого виведення токсинів.

Жодне отруєння не проходить безслідно для печінки і жовчного міхура. Саме печінка першою потрапляє “під удар токсинів”.

Унікальна у своєму складі дієтична добавка SORBEX DUO – швидка допомога печінці при отруєнні та після нього. SORBEX® DUO містить у своєму складі гранульоване активоване вугілля та екстракт розторопші. Така комбінація дозволяє ефективно впоратися з інтоксикацією й підтримати та очистити печінку.

Для зменшення неприємних симптомів при підвищеному газоутворенні, рекомендовано приймати препарати та дієтичні добавки на основі активованого вугілля – Sorbex та Sorbex Ultra.

Увага! САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я!